x
személyes adatok
adatvédelmi megállapodás
Küld

Éttermi és szállodai szoftver kisokos üzletvezetőknek!

Közzétéve 01 September 2023

Az éttermek és szállodák üzleti tevékenysége napjainkban rendkívül komplex, és ráadásul gyors tempóban változik, így a megfelelő szoftveres támogatás szinte már elengedhetetlen kérdés ezen a területen. A kulináris élmény és a vendéglátás mellett az üzleti folyamatok hatékony irányítása is a sikeres üzletvitel kulcsa. Ebben a blogposztban megvizsgáljuk a legfontosabb éttermi és szállodai digitális megoldásokat, amelyek hozzájárulnak a hatékony működéshez és vendégek elégedettségéhez is a HORECA szektorban.

 

És ha már egy mozaikszóval kezdtünk, bontsuk is ki kezdésnek, mielőtt belevetnénk magukat a szoftverek világába. A HORECA a vendéglátóipar különböző szegmenseit foglalja magában egyetlen kifejezésben. A következő területeket takarja:

  • HOtel (szállodák)
  • REstaurant (éttermek)
  • CAtering (ételkiszállítás és rendezvények ellátása)

Ez a rövidítés széles körben használatos, amikor az említett három területre együtt vagy egyszerre hivatkoznak. Lássuk, milyen IT megoldások segítik az említett terület vállalkozásait.

PMS (Property Management System)

A PMS magyarul ritkán használatos, ha le szeretnénk fordítani, “szálláskezelő rendszerként” hivatkozhatnánk rá. 

Ez a megoldás egy olyan komplex szoftvert jelöl, amely a szállodákkal és vendégházakkal kapcsolatos szolgáltatások minden aspektusát felöleli. 

Egy jó PMS a foglalások kezelésétől az érkezési-listák összeállításán át a számlázásig minden folyamatot lefed. A PMS ezen kívül segít a szállásoknak a vendégekkel kapcsolatos adatok, szobák és szolgáltatások nyomonkövetésében, valamint a bevétel optimalizálásában is.

 

POS (Point of Sale)

Napjainkban talán az egyik legfontosabb IT eszköz a vendéglátósok kezében a POS. Ezek a szoftverek és hardverek az éttermek és bárok napi értékesítési tevékenységének kezelésére szolgálnak.

Egy profi POS megoldás segít az éttermi személyzetnek a rendelések rögzítésében, a számlázásban és a fizetések kezelésben is, az éttermek így sokkal hatékonyabban működhetnek, mivel a rendelési folyamatok gyorsabbá és precízebbé válnak.

A POS rendszer másik nagy előnye, hogy a használatával rengeteg értékes adat nyerhető ki a fogyasztóik vásárlási szokásaival kapcsolatban, ezáltal a vezetők optimalizálhatják az üzleti döntéseiket és plusz bevételt generálhatnak vállalkozásuk számára.

A Breeze POS rendszere péládul könnyen kezelhető és intuitív felhasználói felülettel is rendelkezik, így a személyzet rövid idő alatt megtanulhatja használni, minimalizálva a képzésre fordított időt és erőforrásokat. 

 

KDS – (Kitchen Display System)

A jól szervezett konyha nyereségesebb vállalkozást eredményez! A KDS szoftverek pedig éppen az éttermi konyhák hatékonyságát hivatottak növelni.

Ezen okos megoldások által ahelyett, hogy a rendelések papíron vagy jegyzetfüzetben érkeznének meg a konyhára (ami számos hibalehetőséget rejt), a szóban forgó KDS rendszeren, illetve annak a hardver oldali grafikus felületén jelennek meg. A grafikusan megjelenített adatokkal a konyhán dolgozó kollégák könnyedén dolgozhatnak. 

Ez a technológiai megoldás csökkenti az emberi hibák lehetőségét és javítja a kommunikációt a kiszolgáló munkatársak és konyhai személyzet között.

A Breeze KDS-rendszere az elérhető legsokoldalúbb konyhai rendelési kijelző rendszer, és ráadásul teljesen integrált a korábban már említett Breeze POS alkalmazással is.

 

SaaS (Software as a Service)

A modern vendéglátóiparban a hatékonyság és a vendégelégedettség kulcsfontosságú tényezők. A SaaS vagyis “szoftver, mint szolgáltatás” modell egyre népszerűbbé válik az éttermi és szállodai iparágban.

Míg a hagyományos szoftverbeszerzés gyakran jár hosszadalmas telepítési és konfigurációs folyamatokkal, a SaaS ennél jóval egyszerűbben működik. A szoftvereket távoli szervereken futtatják, így a felhasználóknak csupán egy egyszerű internetkapcsolatra van szükségük. 

Ez a szoftverhordozó modell rugalmas hozzáférést biztosít a digitális termékekhez bármikor és bárhonnan. Ráadásul a SaaS platformok általában könnyen alkalmazkodnak a változó igényekhez és méretváltozásokhoz is, így nincs szükség a szoftverfejlesztésére vagy frissítésére sem.

A SaaS emellett megkönnyíti a rendszerfrissítéseket és a távoli hozzáférést, és csökkenti az IT infrastruktúra terheit is.

 

Összegzés

A helyesen kiválasztott és megfelelően használt szoftverek lehetővé teszik a turizmus és a vendéglátás területén működő vállalkozások számára, hogy jobban kihasználják a modern technológia előnyeit és jelentős előmnyre tegyenek szert versenytársaikkal szemben az egyre turbulensebbé váló piacon.

A profi cégek profi beszállítókkal dolgoznak, éppen ezért ajánljuk figyelmetekbe szoftveres megoldásainkat, melyek a legkülönfélébb területeken segíthetnek sikeresebbé tenni vállalkozásotokat.